Як зекономити на купівлі замку?

 

Що таке “суттєво зекономити”? Це означає купити за ціну значно нижче ринкової, або в рамках Вашого бюджету. Чому я вирізняю ці два пункти? Тому що буває різна економія.

1. Економія бюджету. У мене були клієнти, що хотіли купити замок-готель в хорошому стані. Такі коштують від 4 000 000 євро. Я знайшла за 1 000 000, в процесі переговорів скинула ціну до 900 000. Економія в 3,1 млн євро.

2. Ничже ринкової. Це коли людина просто хоче купити щось задешево. Вона бачить оголошення ціни на руїни 300 000 євро і каже: “Якщо знайдете в 3 рази дешевше, одразу відьміть, я візьму під спекуляцію”.

Так, з цим розібралися.

 

Що означає знанайти палац під бізнес-історію? Це те, що я робила завжди, навіть якщо не просили. Бонус, що економить на історичному дослідженні і дає додану вартість Вашим послугам. Якось до мене звернувся білоруський виробник омолоджувальної косметики. Вони бачили, що не можуть продати свою продукцію, тому що Made in Belarus. Вони захотіли хоча б формально стати чеською компанією і знайти для фірми будь-яку садибу. І я знайшла садибу, в якій у давні часи жили власники на прізвище Дермі. Це були італійці, що варили мило для жителів Праги. А від ароматного мила до сучасної косметики проклалася багатовікова історія, що дозволила писати на цінниках “ми продовжуємо традицію з 1756 року”.

Або був клієнт, який планував відкрити закритий медитаційний клуб. І саме у старовинних стінах. Це люди чуттєві до різних вібрацій і іншим явищам десь у аурах і чакрах. Тому стандартний замок не підходив – там історія зазвичай наповнена подіями і людьми, сильно не помедитуєш. І меня раптово осяйнуло! Я об’їхала декілька покинутих монастирів і знайшла той, де практикували найбільш суворий аскетизм і тримали мовчання.

 

А тепер давайте поговоримо про економію. Я зараз відчуваю себе американським продавцем скріпки, якому доводиться до маленького пакетика давати кілограм інструкцій про те, чи можна скріпку гріти у мікрохвильовці і що вона не для очищення зубів.

Друзі, попереджаю! Все має свою ціну, і придбання замку за символічну суму в 1 євро (або 1000 євро чи 10 000 євро) – це завжди, абсолютно завжли процес, що вимагає дуже багато матеріальних вкладів. Запевняю як людина, що хотіла купити замок для себе. В архітектурний проект для того, щоб переконати владу ми вклали немало, купу часу ми витратили на переговори. Але в результаті мер поставила умову: реставрацію проводить фірма її батька, або замку нам не побачити. І ми пішли.

Звісно, були і щасливі випадки, але 1 євро ніколи не дорівнює 1 євро.

 

Тоді от як зекономити на придбанні замку?

1. Перевірти оголошення агенцій. Іноді серед них можна знайти оголошення від влади, приставів і банків.

2. Обов’язково обійдіть всі державні сайти із рубриками “Нерухомість” або “Продаж власності”.

3. Прочитайте новини. Іноді з’являються “заманухи” накшталт: “Італія віддає замки за копійки взамін на розвиток інфраструктури”.

4. Нічого не знайшли? Перевіряйти сайти муніципалітетів, регіонів, провінцій. Це, звіснно, сотні тисяч сторінок. Але все одно можна знайти оголошення про аукціон.

5. Потім шукайте сайти судових аукціонів. Конфіскат можуть продавати нижче оцінюваної вартості.

6. Знову ніяк? Берете список замків, знаходите їх адреси і розсилаєте паперові листі з пропозицією купити руїну. Пробийте адресу, де живуть власники (наврядчи у самій руїні), пишіть їм додому.

7. Ніхто не відповів? Сідайте в машину, вишукуйте те, що Вам потрібно. У сусідів чи старости села запитуйте про те як знайти власників. Вам обов’язково дадуть телефон чи мейл. Скоріше телефон. Справа вже майже зроблена, залишилося домовитися.

 

Нам платять саме за весь цей детективно-переговорний процес – щоб зекономити власний час, гроші і нерви. Клієнт через декілька місяців отримує список замків, де власники готові вести переговори про купівлю, з основними даними: коротка історія, орієнтована ціна, інфраструктура і загальний портрет місцевих жителів.

Тому найпростіше – найміть нашу фірму і ми Вам знайдемо палац під Вашу бізнес-історію і допоможемо суттєво зекономити.

А як продавець скріпки про всяк випадок раджу: на купівлю руїни ніколи не беріть кредит!