Хочу замок. Чому і для чого?

 

Ці два основні питання для кожного, хто мріє про купівлю старовиного замку. І на кожний із них треба відповідати чесно і окремо.

Чому Ви хочете купити замок? Тому що… А чому? і так до безкінечності, поки не відчуєте абсурдність. Проте, в процесі у Вас з’явисться купа ідей, від чого Ви б себе вилікувати за допомогою замкотерапії.

– Чому я хочу купити замок?

– Чому я так давно мріяла про бізнес з відновлення замків?

– Чому я про це мріяла?

– Тому що я взагалі люблю мріяти про неможливе, а потім собі доводити, що вмію перестрибувати через голову.

– А чому?

– Тому що мені треба докази, що я – особлива, що я гідна бути власницею замку.

– Чому?

– Тому що, очевидно, що в минулому житті щось не так склалося. Очевидно, я познайомилась із принцем із замку, але він мені не сподобався.

– Чому?

– Можливо, він мені під час вальсу наступив на ногу.

– Чому?

– Тому що втікав з уроків танців на полювання…

Цю вправу можна виконувати хоч кожен день, і кожен день Ви будете отримувати чергову абсурдну відповідь, як я сьогодні. Чому я хочу купити замок? Тому що хтось втікав з уроків танців на полювання, а потім віддавлював мені ноги. Але тим не менш, не треба бути лікарем, щоб діагностувати: мій страх – здаватися звичайною людиною без надмірного сенсу життя.

Тепер беремо питання “Навіщо?”. На мій погляд, він набагато важливіший, тому що відкриває простір для інших можливостей, показує Вашу відправну точку і різноманітні траекторії.

– Навіщо тобі замок?

– Щоб його відновити.

– Навіщо?

– Щоб потім дорого перепродати. А одночасно стати рятувальником культурної спадщини.

– Навіщо?

– Щоб розбагатіти і відчути себе важливим, тим, що змінює світ на краще.

– Навіщо?

– Щоб купити ще одну руїну.

І так до моменту, коли нарешті визнаєш для себе, що за допомогою замку ти збираєшся вирішити багато своїх завдань:

– отримати статус

– отримати наліпку “престижний”

– “збільшити” цінність своїх послуг, свого суспільства

– залишити справжню спадщину своїм дітям

– отримати дворянський титул, Орден Золотого Лева, будь-які реґалії

– входити в елитне, розумне, багате суспільство

– залишити свій слід в історії

і т.д.

 

Всі ці, на перший погляд, “дріб’язкові” бажання дуже потрібні. Вони прекрасні, і їх треба культивувати. Препарувати окремо і, акуратно вибирати кожну перлинку, акуратно обромляти намірення діями.

Наприклад, якщо для Вас важливо отримати квиток в “вершки” суспільства, то варто вже зараз зайнятися своєю освітою, вивчити правила етикету, працювати над манерами, занурюватися у світ мистецтва і історії, змінювати свій гардероб, знайомитися з членами того самого суспільства – зміни не відбуваються за один день, навіть якщо Ви візьмете на роботу команду спеціалістів.

І ось так варто обдумати кожний пункт із списку. І тоді купівля замку насправді виконає всі Ваші бажання, а не просто стане ще одним рядком в податковій декларації. Це наріжні питання для кожного, хто розмріявся про купівлю старовинного замку. І на кожний із них треба відповідати чесно і окремо.